Jsme víc online než offline

Jsme více online než offline. Je to pravda přiznejme si to.

Už delší dobu mám v hlavě myšlenku, že mě ten sociální svět začíná nudit a že bych od něj potřebovala pauzu. Klidně se přiznám a řeknu, že mám ráda svůj mobil.

Miluju Instagram na kterém sdílím svoje životní příběhy a zážitky, stejně tak mě baví koukat se na fotky ostatních.

Miluji Facebook, protože si přes něj můžu povídat s vámi a sdílet i novinky u mě na blogu.

Miluji Pinterest. V poslední době mi ukazuje skvělé rady a nápady do života. A já bych se na něj mohla koukat pořád.

Miluju internet sám o sobě, protože když dělám seminárku nemusím chodit do knihovny nebo někde těžce shánět informace. Stačí to jen napsat do vyhledávač a mám to během vteřiny.

To všechno miluju, ale někdy mi to přijde všechno stejný. Není v tom žádný rozdíl a přestává mě to bavit.

Bolí mě, když vidím malé děti, jak sedí na hřišti před sebou mají míč na fotbal, ale stejně sedí u mobilu a koukají na nevím co. Možná hrají hry. Maminky sedí na lavičce a ukazují ostatním maminkách fotky svých ratolestí. A chlubí se která má hezčí. Fotku i dítě.

Bolí mě, když vidím, že děti nemůžou jíst bez toho aniž by se přitom nekoukali na pohádku v telefonu nebo v televizi. Proč tohle své děti učíme?

Jsme více online než offline. Bojíme se, aby nám něco neuteklo. Ale co je to za život, když se pořád necháme ozařovat modrým světlem z našich telefonů, počítačů, televizí, …

Teď vyzývám a prosím o DIGITÁLNÍ VOLNO. Odložme na pár hodin své telefony. Jen na pár hodin.Pojďme ven, vždyť je tam tak krásně. Nechme trochu sluníčka posvítit na naší kůži. Běžme se projít, jen tak si lehnout na louku nebo si udělat piknik. Běžme tam kde je nám hezky, vypněme telefon a buďme teď a tady.

Užívejme si přítomný okamžik a Buďme šťastný…

Čtěte, pište, milujte a zavírejte se častěji do svých soukromých světů bez telefonů.

S neupřímnější láskou Bee

4 Comments

    1. Mám stejný názor, ale i přes zimu je super jít se projít alespoň na chvíli. Já třeba miluju zimní procházky. Všude je sníh a všechno je tak krásné. Ale léto mám radší:)

  1. Hlavně v těch teplých dnech je fajn nechat mobil na chvíli být a jít si užívat sluníčka 🙂 Z okolí ale vím, že je naštěstí pořád spousta rodičů, která hned od útlého dětství necpe svým ratolestem tablet a učí je poznávat vjemy odjinud. Já měla dětství bez tabletů a mobilů a jsem za to moc ráda.

    LENN

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *