Láskou ji nespoutáš – Atticus

Přiznám se, že nikdy jsem žádné básně nedokázala číst. Nešlo mi to, ničemu jsem nerozuměla a skryté řádky jsem nedokázala přečíst, až jsem objevila tuto knihu.

Tato kniha je plná veršů o lásce. Mnozí z vás se v nich možná najdou, jiní ztratí, a přesně proto je tato kniha tak kouzelná. Každému ukáže jinou cestu.

Láskou, ji nespoutáš (Love her wild) od básníka Atticuse. Tento autor začal přidávat své básně na Instagram, kde si ho zamilovali přes miliony lidí. Nicméně je neznámí. Nikde nezveřejňuje své jméno ani jiné osobní informace. Také na veřejnosti nosí masku. Vydal svou první knihu (Láskou ji nespoutáš) a nedávno druhou, která se k mému neštěstí do češtiny překládat nebude (Dark between stars).

Pokud někdo sledujete blogerku roku, neboli Czech social awards, tak jste ho tento rok mohli vidět. Předával cenu v jedné z kategorií v hotelu Hilton.

Debut roku 2018 ovládl pulty knihkupců a mně proto nemohl uniknout. Do Atticuse jsem se zamilovala hned od prvního verše a nedokázala jsem přestat číst.

Jeho básně mám vyryté hluboko do paměti, možná i na vždy. Tuto knihu jsem četla už asi sedmkrát. Možná jsem ji tolikrát četla i proto, že se dá přečíst za hodinu.

Celá kniha je velice hezky zpracovaná. V pevné vazbě s mnoha černobílými fotografiemi. Překrásnými fotografiemi, které dokáží navodit tu správnou atmosféru. Ať již pozitivní či negativní.

Určitě, co také stojí za to zmínit je různorodost. Každá strana je jiná.

Některé básně jsou napsané ručně, některé na stroji, některé jednoduše na počítači. Kniha je taky doplněná mnoha kresbami.

Myslím, že právě tyto detaily dělají tuto knihu tak jedinečnou.

Tuto knihu miluju a doporučila bych ji každému. Přečtěte si ji. Změní se vám pohled na svět i na lásku.

Dneska je to ode mě všechno. Nicméně brzy čekejte recenzi na knihu Mléko a med od Rupi Kaur. Budu se těšit!

Čtěte, pište, milujte a hledejte mezi řádky.


PS: Mnoho dalších recenzí na knihy, které mě změnily najdete v rubrice KNIHY.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *