Sama sobě majákem – Kate Rezková

Jak jsem slíbila, dneska vám budu psát o knize Sama sobě majákem od blogerky, youtuberky a zpěvačka Kate Rezkové.

Kačka je mladá, inspirativní duše. Její tvorba mě naprosto uchvátila a já jsem jejím fanouškem už něco přes rok a půl. S Kačkou jsem měla příležitost potkat se už dvakrát. Pokaždé byla úžasná, sebevědomá a milá.

Kačka vydala na podzim svojí první knížku. Sama sobě majákem, bylo totiž nejdříve jen video. Šla jsem na křest, takže knížku mám i s věnováním a s nádhernými vzpomínkami.

Křest se pořádal v Praze nedaleko od Andělu v restauraci Svět. Bylo to moc krásné. Všude byly vánoční světýlka a balónky. Opravdový ráj. Kačku přišlo podpořit opravdu hodně lidí, bylo nás tam něco přes 200. Kačka pozvala také ostatní blogery, takže jsem mohla vidět Anetku (Anie Songe), Tess Kratochvílovou, Kačku (My cooking diary), Martinu (inkoustová tečka) a spoustu dalších.

Nakonec jsme slyšeli písničku od Kačky. V té době písnička Rozlétám ještě nebyla online. Mně se písnička moc líbí tak se na ní koukněte – Rozlétám
Ale zpátky ke knížce…

Celá knížka má 150 stránek. Takhle knížka jsem však napsaná jinak, má mnoho a stránky nejsou hustě popsané textem. Jako normální knížka by tedy měla něco okolo 100 stránek.

V knížce najdeme několik kapitol, celkem jich je 14 a tady je pár z nich – Bubliny, Dávejte, Rodina, Hlava v pračce, Sama a další.

Jak už jsem psala, tak knížka je úplně jiná, než na co jsme my čtenáři knížek zvyklí, přesto má v sobě kouzlo.

To samotné kouzlo pro mě dotvářejí ilustrace. Kapitoly, pár stránek a obrázku jsou malované vodovkami. Také se mi hodně líbí, že Kate do textu připojila i text psaný její rukou. Tyto dvě věci nemají chybu.

Co jsem zapomněla říct je, že knížka je v měkké vazbě. Docela mě to mrzí. Knížka je vždy pomačkaná, nedá se úplně zavřít a není to pevná vazba. Ta je podle mě lepší.

Knížka je napsaná moc hezky. Je o začátcích, plánech do budoucna, o její rodině, o ní samotné. Mě se tato knížka moc líbí a doufám, že se bude líbit i vám. Koupit si jí můžete koupit na jejích stránkách.

Sledujte Kate na Instagramu. Nedávno byla v Portugalsku a její feed opravdu stojí za to.

Doufám, že se vám dnešní recenze líbila. Já jsem si čtení knížky Sama sobě majákem užila a doufám, že za chvíli vám budu psát o další knížce, ať rozšíříme rubriku KNIHY:)

Čtěte, pište, milujte a všude mě sledujte
S láskou Bee

2 Comments

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *