TOVÁRNA NA SNY – knížka od blogerky Anie Songe

Na tento článek jsem se doopravdy těšila. Tento článek je recenze, ale tak trochu jinak. Vždycky se snažím dělat věci o trochu jinak než ostatní a doufám, že vás i moje další recenze budou bavit. Proto chci, aby jste nejen poznali knihu, ale i spisovatele, co ji napsal.

K této knížce a i samotné blogerce mám srdcový vztah. Ve zkratce, kdo ji nezná. Blogerka se jmenuje Anie Songe, je jí 23 let a žije se svým manželem Lukášem. Po střední škole se odstěhovali na pár měsíců do Londýna, kde pracovali. Nosili zavazadla, umývali nádobí a tak. Dělali prostě všechno co bylo potřeba. Po půl roce se vrátili zpět do Česka. Poté byli na 9 měsíců v Thajsku na ostrově Koh Samui, kde se starali o hotel, no a pak našli místo na konci světa. Anetka s Lukášem provozují rezort na nejjižnějším cípu Bali. Makawi Tuwa. Jsou tam dva bungalovy, bazén a dole soukromá pláž. Já se tam už toužím podívat několik let. V létě 2017 se vzali a vrátili se zpět do Česka, kde teď žijí v Orlických horách s huskim Dačinou a kočkou Pathapufou.

Tak to je asi tak všechno od začátku do konce, ale ještě si to rozebereme dopodrobna…

Anie Songe jsem objevila v květnu roku 2016, když jsem si na YouTube pustila její první video. Zalíbila se mi a tak jsem zamířila na její Instagram a Facebook, a stala jsem se věrným fanouškem. V té době Anie nebyla moc známá. Na facebooku měla 12.tis. sledujících a její video na YouTube mělo asi 32tis. Shlédnutí. No a od té doby jsem jí sledovala. Pamatuji si její starší verzi blogu. (Jen pro srovnání má teď Anie sledujících asi 70.tis a na YouTube video vidělo 226.tis. lidí)

Anetka má v sobě něco kouzelného a Lukášem se doplňuji. Bavilo mě číst zážitky i problémy o Bali. Bavilo mě se koukat na fotky z krásných vodopádů, pláží a chrámů. No a čas plynul, Anie rozjela nové náramky. Dávali více vědět o Makawi Tuwa.

No a na podzim 2016 vydala Anie svojí první knížku TOVÁRNU NA SNY. Knížka je o vesmíru, zážitcích z jejich cest, o lásce, jejich dětství. Společně s Lukášem uspořádali v Praze křest a já jsem se stala součástí.

Jen krátce…

Konal se křest knížky a já navíc měla poprvé vidět Anetku a Lukáše na vlastní oči. Takže jsem celý týden před křtem onemocněla. Trpěla horečkou, kašlem a zvracením. Opravdu výborně jsem si to naplánovala. Nicméně jsem se snažilo co nejvíce dát své tělo zase do pořádku. Takže jsem pila vylouhovanou cibuli a zázvorový čaje. Opravdu hnus. Celý den nevylezla z teplé postele. No a za pár dní jsem se jakžtakž vyléčila. Ale stejně jsem šla na křest s teplotou s kapesníkem v ruce a bolavou hlavou. Nicméně jsem si to naprosto parádně užila a vzpomínám na to dodnes. Prodávali se tam lapače z Bali, její náramky, knížku, plakáty a v té době měla ještě lahve a hrnečky. Celá tahle sešlost se konala v pražské Sportovně na Andělu a říkám vám, že ta budova na první pohled vypadá opuštěně, ale uvnitř je to krása.

No a tak jsem si koupila knížku, kterou mi podepsala Anie, Lukáš, Tess Kratochvílová, Kate Rezková a Rezoun (bratr Kate). Co si tak ještě vzpomínám tak Anie byla taky nějaká nemocná, ale stejně se dokázala postavit, před 350 lidí na pódium, odříkat svůj příběh a zodpovědět všechny naše otázky. Potom až do noci hrála kapela. Byla to opravdu úžasná událost😊

No tak zpátky ke knížce. Teď trochu o obsahu:

Anetka rozdělila Svoji knížku do takových čtyř základních částí:

Všechno je láska

Pošli to do vesmíru

Žij živě

Věřím na zázraky

Tyto části mají několik podkapitol. Každá kapitola se skládá asi ze dvou tří stránek. Je to takové klidné a naučné čtení. Protože Anie studovala uměleckou školu celou knížku si ještě k tomu celou ilustrovala. V knížce je velice zajímavých ilustrací, které si můžete dotvořit pastelkami podle svého.

Co se týče mých oblíbených kapitol jsou to asi: Měj se ráda, Jak si správně přát, Co je smyslem života? A 35 věcí.

Anetka se považuje za mořskou a lesní vílu. Je to čistá duše, která vás okouzlí. Jak na pohled tak slovem. Je pro mě velkým vzorem a inspirací. Myslím, že ona je také jedním z důvodů, proč tento blog vlastně je. Je mým vzorem. Dokázala několik věcí a pořád je silná všechno bere s nadhledem. V roce 2017 vyhrála Czech blog awards v kategorii Live.

Proto této knížce nemůžu nic vytknout. Anetka je můj vzor a tak knížka je prostě celá ona.😊.

Na závěr. Knížka TOVÁRNA NA SNY je v pevné vazbě, má recyklovaný papír a je rozhodně jiná než ostatní knížky. Každý nadpis je napsaný ručně, na každé druhé stránce najdete nádherný obrázek. Tato knížka vypráví o jejím životě. S touto knížkou najdete klid v duši a dočtete se i mnoho zajímavých rad do života.

Co se týče ceny. Knížku můžete koupit tady, kde se můžete prokliknou na všech sociální sítě i na její blog. Na jejím eshopu najdete i další její výrobky, které si sama navrhla. Navíc tam najdete i novou knížku K SOBĚ TOBĚ.

Tak co? Jaká podle vás byla recenze? Jestli vás to bavilo sledujte můj blog a mě samotnou. Recenzí plánuji mnohem více a další v pořadí bude Sama sobě majákem od Kate Rezkové.

 

Čtete, pistě a milujte knihy a lidi, co je píší.

S láskou Bee

3 Comments

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *