O tom jak jsem usnula na hodině jógy JÁ

Znáte to jóga. Cvičení u kterého se máte uvolnit, pomalu dýchat a na nic nemyslet.

Čas od času si zajdu na hodinu jógy. Nejčastěji chodím na kurz, kde procvičujeme záda i s kyčlemi a hrudníkem. Bolí mě záda od sezení u počítače a po protáhnutí už to tolik nebolí.

Vejdete do ,,učebny” vezmete si podložku, polštář a deku. Svůj ručník si přehodíte přes podložku a pak už cvičíte podle cvičitelky.

Dnes jsme cvičili i rovnováhu a přiznám se, že jako tanečnice bych měla mít úžasnou rovnováhu. Dneska jsem přišla na to, že bych na ní ještě měla zapracovat:)

Cvičili jsme, procvičovali záda, říkali to slavné ,,Ohhhmm“. Nemysleli. Každá hodina trvá hodinu a půl. Poslední půl hodinu nám cvičitelka pustila CD s meditaci v angličtině, kterou potom po dvou sekundách řekli i v češtině.

Cvičitelka (to je tak blbé slovo:) řekla, že jednou za ten půl rok si zasloužíme tuto meditaci, která je podle ní nejlepší.

Já docela vyčerpaná jsem si lehla na podložku s ručníkem a zaposlouchala se melodického zvuku angličtiny a poté do uloudaného zvuku českého překladu. Hlas říkal abychom jsme si lehli, uvolnili tělo na nic nemyslely. Poslední co si pamatuji je uvolněte ramena a to to říkal od hlavy. Víc už nic.

Za dvacet minut jsem otevřela oči. Znáte to když se probudíte a vůbec nevíte, že jste spali? Chvíli jsme tam seděla a přemýšlela, jestli jsem opravdu spala. Po vzpomínce, že jsem usínala za zvuku hlasu, který teď už nehrál, jsem usoudila, že jsem opravdu usnula.

Naklonila jsem se k paní vedle s otázkou jak dlouho jsem spala. Řekla, že vůbec netuší, že spala taky. Když jsem se rozhlédla, paní v rohu ještě spala. Super usnuli jsme všichni:)

A to nám tu meditaci chtěla pustit jednou za půl roku:)

Teď se tomu doma u vzpomínek směji a vzpomínám na můj nedávný článek o ženě která usnula na hodině jógy vedle mě na minulé hodině a teď jsem si chrupla já…

Prostě nikdy nevíte co vás v životě potká. Tak příště, až půjdete na hodinu jógy a usnete ničeho se nebojte. Cvičitelka to pochopí, ostatní se na vás možná usmějou a pokecáte v šatně. A nebojte ty podložky jsou měkké jako matrace, úplně jako když si lehnete do postele s dekou a polštářem pod hlavou.

Takže čtěte, pište, milujte a všude mě sledujte

 S láskou Bee

3 Comments

  1. Chpdila jsem půl roku na jógu a při závěrečné meditaci vleže se mi podařilo taky usnout a opodál chrápajícímu muži čividně taky. Je to úsměvu hodné, ale ono je to naopak dobře. Tělo si doopravdy v ten moment odpočine. 🙂

  2. Dva týdny zpátky jsem byla poprvé na hodině jógy a naprosto jsem si ji užila. 🙂
    Od té doby zatím praktikuji jógu pouze doma, jelikož na ni bohužel s prací a školou nemám moc času, ale potom bych i ráda na nějaký kurz začala chodit, jelikož to přeci jen má trochu jiný účinek když to člověk děla doma a nebo když je na hodině jógy s někým kdo tomu rozumí a dokáže upozornit na to, když dělame něco špatně.

    1. Chápu to:) Na jógu chodím jen výjimečně. Snažím se cvičit ráno, opravdu každý den, ale moc se mi to nedaří. Často nestíhám:) Je,ale pravda, že s učitelem je to jiné. Třeba nedávno mne napadlo, jestli se u jógy opravdu musí cvičit. Jestli potřebujeme v hlavě místo a klid, posaďme se na podlahu, uvolněme celé tělo a zhluboka dýchejme. Uvolníme se, účinek bude trochu jiný, ale hlavu budeme mít čistou:)

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *