Může žena nebýt ženou?

Nedávno jsem četla článek o tom, že ženy přestávají být ženami. Tento článek mi utkvěl v hlavě. Pokud si chcete přečíst článek celý tak ho máte tady – článek 

Nechodí v podpatcích, chodí bez make-upu, chodí neupravené, neučesané a chlapsky oblečené. Ženy začínají více nosit mikiny a tenisky. Celá myšlenka toho článku byla, že ženy by měli více začít nosit podpatky a měli bychom se stát více ženami. Já jsem se zamyslela a zjistila jsem, že podle tohoto článku vlastně žena vůbec nejsem.

Většinou mě najdete v džínách, v mikině a na nohou mám tenisky. Nad make-upem a účesem si taky moc hlavu nelámu. Znamená to snad, že nejsem žena?

Podle mě má každý mít právo na to se rozhodnout, co chce a co zase nikoliv. Jestli chce tenisky nebo podpatky, sukni nebo kalhoty, make-up nebo ne.

Skoro v každém článku připomínám to, že každý člověk je jiný. Pomalu, ale jistě už to začíná být určitým způsobem klišé.

Někomu sluší bílá, jinému žlutá. Někdo rád džíny, jiný si zase nikdy na sebe džíny neobleče, protože je mu to nepohodlné a nepříjemné. Každý máme právo si zvolit.

Já to mám tak plus, mínus na střídačku. Někdy ráno nemám sílu se ani namalovat. Tak si vezmu kalhoty, tričko a jdu. Jindy se zase vzbudím plná síly. Obleču si šaty, upravím vlasy do všech možných tvarů. Make-up si nanáším třeba půl hodiny a jsem si schopna vyhrát s očními stíny klidně na deset minut. K šatům si vezmu podpatky nebo zase tenisky. To samé ke kalhotám.

Chci tím říct, že se oblékám podle toho, jak se cítím. To samé i s ostatními věcmi v životě. Řídím se podle toho, co moje tělo chce. Někdy se ze sebe snažím udělat princeznu v šatech. Někdy jde princezna ven v tričku, ve kterém spala se stejným účesem a bez make-upu, ale pořád je to princezna.

Co tímto článek chci připomenout?

Nemá cenu se trápit v oblečení, které vám není pohodlné. Ve kterém se necítíte sví. Oblečte se podle sebe. Je jedno, jestli se obléknete šaty nebo kalhoty. Můžete si vzít zářivě růžové ponožky se spousty vzory. Na hlavu si dát klobouk. Také je jedno, jestli si to oblečení koupíte v H&M nebo v sekáči. Já mám teda radši ten sekáč:)

Mějte se a buďte sví.

Čtěte, pište, milujte

 S láskou Bee

7 Comments

 1. To jsou vždycky články, že člověku zůstane rozum stát. Abych přispěla do diskuze. V mých 15-16, když jsem začala chodit na střední školu do prváku, jsem obdivovala všechny holky, které tam chodily v podpatkách a halenkách a načesané. Samozřejmě jsem si ve svém Nike tričku, ultrabarevné mikině a teniskách a s fosforeskujícím batohem připadala hloupě.Začala jsem se víc malovat, nosit vyčesané drdoly, halenky a PODPATKY. Obří jehly, ve kterých jsem sotva šla. 😀 Moc nerozumím tomu, co jsem tím chtěla dokázat, ale ve finále jsem se vrátila zpět k mikině a keckám. Nikdy mi nikdo neřekl, že nevypadám žensky. 😀 A ani nemůžu říct, že bych se se všemi těmi podpatky a malovátky cítila víc jako žena. Naopak jsem si říkala, že jsem nemehlo a styděla jsem se. Ženu podle mě dělá sebevědomí, chůze, tím, že má svůj styl. Jiné holky zase vypadají žensky v těch podpatkách a halenkách, protože to umí nosit. 🙂

  http://www.outcryblog.cz

  1. S tvým komentářem mohu jedině souhlasit. Já jsem člověk půl napůl. Nejraději mám tenisky, ale na nějaké velké příležistosti nebo k šatům si ráda ty podpatky vezmu:)

 2. Naprosto souhlasím, není důvod nosit sukně a podpatky, když to člověku není příjemné. 🙂
  Poznámka o teplácích v divadle mě pobavila. 😀

 3. Podľa mňa by sa nemala určovať hodnota ženy na základe oblečenia alebo mejkapu. Každá žena je jedinečná a krásna vo svojej podstate, len je dobre to objaviť. Každá by mala nosiť to, čo chce nosiť – či elegantne, či športovo. Ale dnešná doba žiada od žien hrozné veci a potom vznikajú ich psychické problémy, ale to je iný príbeh…

  http://www.aduliksun.com

  1. Ahojky! Mohu jedině souhlasit! Móda dělá hrozné věci. Občas je mi smutno, když se kouknu na 14-ti letou holku, která vypadá, že jí je dvacet. Když si ten make-up, ale sundá, tak vypadá na třináct. A přiznám se, že nesnáším USEKLÉ OBOČÍ! Co to proboha má za smysl si obočí vytrhat a pak si ho domalovat do čtverce? Tento trent asi nikdy nepochopím:)

 4. Samozřejmě, že nejste žena! Žijeme totiž v patriarchátu a jak si povšimla slavná francouzská myslitelka, Simone de Beauvoir, v patriarchátu se muž mužem rodí, ale žena se ženou stává.
  Být ženou je v patriarchátu privilegium. Pochybné sice, ale privilegium. A pokud nesplníte požadavky, kladené muži, nemůžete si tento titul udržet.
  #DruhePohlavi

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *