Malé kouzlo a fáze bez energie

Znáte takový ten divný pocit, kdy jde všechno do hajzlu? Takové to období, že když na něco sáhnete hned to pokazíte? Máte mizernou náladu. Špatně spíte. Jídlo a život vás přestali bavit. A ať se snažíte jakkoli nemůžete se z toho dostat?

Takový je asi můj poslední týden. Jsem bez energie a duševní síly. Celý den sedím ve škole a když už se dostanu domů jediné co udělám je, že si lehnu a spím. Ale jak to vyřešit?

Já tvrdím, že všechno co se má stát, se stane. Ať je to dobré nebo špatné. Potkáte člověka, který Vám je souzen. Každá věc i maličkost Vám může změnit život o 365 stupňů. A Váš život se může změnit během jednoho dne.

Dneska jsme ve škole končili naštěstí dříve, takže jsme už v jedenáct mohli být na čerstvém vzduchu. Už asi týden jsem nenapsala článek ,chybí mi to. Skoro vždy když píšu, tak jedu pryč z domova. Asi kvůli inspiraci.

Moje psací místo je v knihovně na Andělu v Praze. Je tady takové první patro, na kterém jsou stolky s výhledem dolů na regály s knihami a kolem je to prostě okouzlující.

Jako, kdyby tohle místo mělo v sobě nějaké kouzlo. Když píšu článek, tak ho píšu od srdce a přiznám se, že někdy prostě na to psaní nemám náladu a ani žádný nápad nepřichází, tak prostě sejdu dolů pro nějakou knihu, kterou si tady v klidu můžu číst a popřípadě si jí potom půjčit i domů.

Můj obvyklý společník v knihovně bývá kelímek s kávou. Popřípadě něco sladkého.

Jak už jsem říkala, mám zrovna svou ,,bez energie” fázi. Přiznám se, že ani do té knihovny se mi vůbec nechtělo. Proto, jsem celou cestu autobusem měla sluchátka a kapucu přes hlavu. Na sobě jen džíny a tenisky.

No a takhle si jdu ke knihovně a na křižovatce mě s bohoušem (kapucí) na hlavě zastaví pán. Sundavám sluchátka. Párkrát jsem ho tady už viděla. Je to budhista a prodává knihy.

Jak to říct, chodím na jógu, znám zákon přitažlivosti, všechno kolem toho a když tohle o životě víte, je docela těžké potkávat lidi se stejnými názory.

Takže moje fáze se najednou změnila na úsměv a stáli jsme tam asi deset minut. Pořád povídali a nakonec mi nabídl knihu. Kniha se jmenuje ,,Život pochází ze života” a napsal jí duchovní vůdce. Neváhala jsem a koupila si tuto knihu do své knihovny. Zatím jsem ji nečetla, ale myslím, že bude skvělá.

Celou cestu do knihovny jsem měla úsměv na tváři. Opravdu jsem se usmívala jako měsíček na hnoji. A teď sedím v knihovně u svého stolku a píšu, pro vás svoje kouzlo co se mi dneska stalo. ,,Bez energie” fáze zmizela a já se teď pořád usmívám, jsem nabitá energie a svět je zase růžový.

Někdy prostě jen potřebujete kouzlo, aby se všechno v dobré obrátilo.

S láskou Bee

PS: Chystám pro vás článek o knize ,,Továrna na sny” od Anie Songe a o knize ,,Sama sobě majákem” od Kate Rezkové. Na ,,Minimalismus” od Martin Bechyňové si budete ještě muset počkat:)

10 Comments

 1. Vida, tak přece jenom si od nich někdo ty knihy kupuje. 😀 Je skvělé, že ti v krušné chvíli vstoupil do cesty a zlepšil ti den. 🙂

 2. Nikdy jsem moc nechápala, jak mohou lidé psát na veřejnosti, třeba jako taková Carrie ze Sexu ve městě. I když…jak nad tím přemýšlím, já hrozně ráda píšu spontánní nápady na články do mobilu, když jedu vlakem. 🙂
  Zajímalo by mě, jaká bude ta knížka, co jsi si koupila! Mně jednou zlákal jeden “hárekrišňák” a litovala jsem, že jsem za takovej blaf vůbec dala peníze.
  Jinak Továrna na sny je báječná, přemýšlela jsem, že o ní taky napíšu, ale ne recenzi, spíš pocitově. 🙂 Ale jsem zvědavá na recenzi knížky od Kate, na tu slyším všude samou chválu!

  Infinite treasure

  1. Sama sobě majákem je skvělá knížka. Už jsem jí četla, hned po křtu, a to už je nějaká doba. Dělám to tak, že recenzi dělám hned potom co si ji přečtu, ale potom pár dní počkám jestli se můj názor nezměnil, nebo jestli bych ten příspěvek nenapsala jinak. Jinak tu knihu jsem ještě nepřečetla. Teď čtu továrnu a potom budu číst maják:)

  1. Já už obě knížky četla. U Anie i u Kačí jsem byla na křtu a tak. Knihy jsou úžasné, ale recenze dělám hned potom co tu knížku přečtu. ale vydávám jí asi den, dva potom, abych si svým názorem byla opravdu jistá:) jestli si je ještě nečetla, tak opravdu stojí za to:) Upřímně se mi asi líbí spíš Továrna na sny. Má tvrdá obal, recyklovaný papír a nádherné ilustrace uvnitř. Jinak jsou tam příběhy z Anglie, Thajska a Bali, takže se mi to čte lépe a hodně jsem se u toho i nasmála:)

 3. Úžasné místo na psaní! Takový výhled bych si nechala líbit 🙂 Stejně jako ty nevěřím na náhody a jsem přesvědčená, že všechno, co se v životě stane, má nějaký smysl. Kolem toho budhisty už jsi xkrát prošla, ale tentokrát jsi ho potřebovala, a tak tě zastavil. Jednou jsem takhle náhodou našla v babiččině knihu knížku o józe a cítila jsem podobně šťastný pocit.
  Jestli tě zajímá můj názor na knihu Minimalismus, můžeš si přečíst článek na mém blogu: http://introvertnisvet.blogspot.cz/2016/09/minimalismus-od-martiny-pro-martinu.html
  Továrnu na sny jsem četla taky, jsem z ní nadšená a občas se k ní vracím, když potřebuju.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *