5 důvodů proč milovat podzim

Podzim. Moje nejoblíbenější roční období. Padají kaštany a listy ze stromů. Všude je tolik barev a vůní. Cítíte to taky? To čisto, když zaprší? Je to nádhera. A ten klid? Já cítím na podzim vždy klik. Zase na oplátku se na konci listopadu změní na naprostou paniku týkající se Vánoc. Dárky, výzdoba, napéct, uklidit, vzpomenout si na vánoční koledy a prostě tak:) Kvůli tomu, že venku právě prší, kapky mi bubnují na střechu a koukám se do ulice, kde není ani živáčka, jsem se rozhodla vám dnes napsat článek 5 důvodů, proč milovat podzim.

  1. INSPIRACE– Nedávno jsem pro vás napsala článek o inspiraci, který měl veliký úspěch, za co jsem vám neskutečně vděčná. Ale zpět k tématu… Já jsem v tomto období velice produktivní. Napadají mě úžasné nápady na články, na Ebook( ještě mi dejte chvilku, ale slibuji, že do Vánoc se ho určitě dočkáte), na fotky, které fotím naprosto podle sebe a v těch nejdivnějších podmínkách. Prostě jsem zahlcená nápadama. Doslova. Včera jsem běhala sem a tam. První co mi přišlo pod ruku, tak tam jsem ten nápad napsala. Protože paměť je svitě a pamatuje si asi 37 sekund, pak nenávratně zapomene. Proto jednejte rychle. Začala jsem zase hodně malovat. Už hodně dlouhou dobu jsem nemalovala. Potřebuji na to klid a ten v poslední době opravdu nemám. Včera jsem u stolu seděla asi tři hodiny a psala, ale hlavně malovala. No, jen se na to podívejte není to nádhera?

  2. ČAS– Nevím jak je to u vás, ale mě připadá, že čas se zpomalil. A není to tím, že se měnil čas ze třetí na druhou 🙂 Připadá mi, že všechno stíhám a dělám jinak. Třeba teď…. Ležím v posteli na klíně kocoura, který nesouhlasí s tím, že ten notebook chci položit vedle něj. Venku prší a já mám klid. Na zítra dobře připravená, doma je uklizeno a uklidila jsem i krabice ze stěhování. Ne všechny, ale je to tu k nepoznání.
  3. VŮNĚ– To je takový můj soukromí důvod. Miluji vůně. Třeba v IKEI u svíček strávím klidně dvacet minut a nakonec odejdu bez svíčky:D Miluju jak voní příroda po dešti. Je to taková… čistota. Nevím jak to poprat, asi to každému voní jinak, ale podle mě tak voní i klid. Je divný, že klid má nějakou vůni.

  4. HALLOWEEN– Tohle je hodně divný důvod, ale podle mě je to jednoznačný důvod proč podzim milovat. Žádné jiné roční období nemá den, kdy můžeme být kým chceme. Teď to myslím jinak. Můžeme se na jeden den stát třeba Supermanem, princeznou, pirátem nebo něčím výjímečným. Vlastně tuhle noc máme dovoleno skoro všechno. Můžeme si obléknout co chceme, my ženy se můžeme přemalovat a můžeme hrát jakoukoli roli si vybereme. Co plánujete vy na Halloween? Já plánuji ze sebe udělat na jednu noc vílu nebo nějakou super make-upovou pecku. Třeba  růžovou lepku na obličeji a k to mu se obléct do černé. Bože to bude pecka:p Chtěla bych říct, že Halloween by měl zažít každý. Je to chvíle kdy se můžeme stát na den a noc dětmi. Opravdu se oblékněte, vyberte si roli a běžte s přáteli ven. Na pivo, opečte si buřta nad ohněm, běžte se bavit. Na jeden den zapomeňte na starosti a buďte zase dětmi…

  5.  ŽIVOT- Poslední důvod. Na podzimu mám ráda když je živo. Chodím na procházky do přírody, koukám kolem sebe. Vidím padat listí, veverku sbírat oříšky a sleduji ptáky jak odlétají do teplých krajin. Miluji kopat do listí, skákání do kaluží(s holínkama), sbírání kaštanů, miluju jak je musím dostat z toho pichlavého obalu, a jak jsou potom takoví čerství, a jak se ty katany krásně lesknou:D Miluji sbírání lískových oříšků, které taky musím dostat z toho lepivého obalu, ale řekněme si narovinu. Je ráno, ovesná kaše a na ní čerstvě vyloupané lískové oříšky, no kdo by si nedal. Já se potom můžu utlouct. Stromy povídají svoje poslední příběhy, protože potom až do března neřeknou ani slovo. Všichni se připravují na dlouhý zimní spánek. Fouká vítr, cuchá vlasy, ale to co říká je prostě super. Podzim si naprosto užívám:D

Abych se popravdě přiznala miluji všechny roční období a neslyším ráda, když někdo řekne, že nenávidí zimu. Jo, já taky nemám ráda zimu. Je mi pořád zima, svoje milovaný tenisky vyměňuji za kozačky s podpatkem a ráno odklízím sníh z chodníků a z naší zahrady, abych se mohla vůbec do školy dostat.

Popravdě taky to nemám ráda, ale vemte si to z druhé strany. Jaká bude vaše energie a vaše nálada, když budete tři měsíce v roce špatně naladění z toho, že je zima? Hmmm? Špatný pocit, že? Takže poslední rada: mějte rádi svoje dny, ať jsou kdykoli, kdekoli a za jakýchkoli okolností.

ŽIJTE KAŽDÝ DEN, JAKO BY BYL TEN POSLEDNÍ. ŽIJTE SVŮJ ŽIVOT NAPLNO.

Čtěte, pište, milujte a milujte hlavně sami sebe

S láskou vaše milovnice podzimu Bee

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *