20 rad pro mé mladší já – vzkaz ode mě pro mě

Určitě to znáte… V minulosti, jste si v určitých situacích mysleli, jak jste strašně chytrý i když vás třeba někdo předtím varoval. Já jsem udělala docela hodně chyb a dělám je pořád.

Tenhle článek chci věnovat vám a sobě. Vy tady najdete zábavu, jak najivní jsem byla a možná i ponaučení. Já uvidím chyby, které bych si měla zapamatovat a nikdy neopakovat. Takže tady je mých 20 rad, které bych řekla svému mladšímu já. Vzkaz ode mě pro mě…

 1. MÁMA MÁ (SKORO) VŽDYCKY PRAVDU – když ti řekne, že na černý stíny a rudou rtěnku si moc mladá, věř jí. Nechceš přece vypadat jako lehká holka a s opravdu to není v módě, takže cool rozhodně nebudeš:)
 2. TVOJE VELIKOST – co si budem, nebyla si vždycky hubená a dokazovat svoji hubenou postavu (kterou si neměla) ve velikosti XS fakt není dobrej nápad. Obzvlášť úplý džíny s tílkem.
 3. VŠECHNO SI POŘÁDNĚ ROZMYSLI – já vím, že se ti nelíbili tvoje dlouhý vlasy a potřebovala si je nutně ostříhat, ale to neznamená, že si je o 20 centimetrů ostříháš večer sama v koupelně. Sakra mysli, předtím než něco uděláš! (naštěstí mě potom kadeřnice zachránila, nicméně se z vlasů po zadek stalo skoro mikádo. Hupps!)
 4. BARVA NA VLASY – když už jsme zmínili ty vlasy, to, že si holky kolem tebe barví vlasy, neznamená, že si je musíš nabarvit taky. Jediný tví štěstí bylo, že ta barva byla smyvatelná. Nicméně zářivě zrzavá fakt není tvoje barva.
 5. UMĚLÉ NEHTY – Lepit si na nehty umělé nehty z Kiku vteřinovým lepidlem, je špatný. Obzvlášť ve třinácti letech!
 6. JESTLI MÁŠ NĚJAKÝ PROBLÉM, VYŘEŠ HO HNED – štve tě to? Tak s tím něco udělej! Tím, že budeš doma brečet v koupelně a nadávat na celej svět se to fakt nevyřeší.
 7. KNÍŽKY JSOU ZÁCHRANA – najde se pár dementů, kteří ti budou říkat, jak si divná. Že číst, je nuda a nebudou ti rozumět. Naštěstí se potom najde pár ztracených duší jako si ty a budete se bavit o knížkách klidně celé hodiny:)
 8. NEBUDEŠ TANEČNICE – promiň, ale tanečnice se z tebe nestane, ani baletka, zpěvačka nebo doktorka.  Ve dvanácti letech začneš mít problémy s kloubama a půl roku neuděláš ani dřep. Nicméně to, co budeš dělat, budeš milovat. Poradím ti, popros tátu, aby ti založil blog:)
 9. FACEBOOK – věř mi, že mít od třetí třídy Facebook, je divný. A přidávat tam trapný statusy fakt nemusíš! (Tak dneska jsem měla k obědu bramborák přímo od babička byl moc dobrej nebo Prosím poraďte mi, mám si vzít růžovou mikinu nebo hnědou? plus strašně trapná fotka)
 10. PODPATKY – nosit podpatky jenom proto, že si moc malá, není dobrý. Smiř se s tím, že měříš 160 a buď v klidu, tvoje kamarádky budou nakonec stejně vysoké jako ty. A navíc, co je malý, to je hezký.
 11. ANOREXIE – tak a teď mě poslouchej ty blbko jedna vygumovaná. Chceš zhubnout? Rozhodně k tomu nedojdeš tak, že přestaneš jíst, začneš čtyři hodiny denně cvičit a koupat se ve vodě s kostkama ledu. Přece jenom nejsi zase až tak tlustá, aby sis musela až takhle škodit! Tak se prober, protože tohle budeš uklízet do konce tvého života!
 12. ŘEKNI TO – hodně ti pomůže, když to řekneš na rovinu a když se ti něco nebude líbit, řekni to a jestli to nikdo neuslyší tak to zakřič. Tvoje revoluce přijde v únoru, kdy ti bude třináct let a ty se budeš muset postavit rodičům sama za sebe. Ale udělej to! I když s tebou potom rodiče asi měsíc nepromluví.
 13. NEBUĎ KRÁVA – každý máme někdy ten svůj den, ale být hnusná na každýho, kdo na tebe promluví, je fakt hnusný. Nakonec budeš muset přestoupit na jinou školu, aby si vypadla z toho naštvaného kolektivu.
 14. NIKDY NEBUDEŠ SAMA – každá slza, která ti sklouzne po tváři, tě udělá silnější, než si byla předtím. Každý vzlyk je znakem citu, pro něco nebo někoho. A je jedno, jestli to budou vzpomínka, bolest anebo láska.
 15. NEVĚŘ, ALE VĚŘ – nevěř lidem. Najde se několik lidí, co se tě bude snažit srazit na kolena a pár z nich se jim to i povede, ale z pekla vede jen jediná cesta a to nahoru. Věř sama v sebe. Nízká sebedůvěra a sebeláska ti dá jenom anorexii a nic jiného. Když si začneš věřit, začneš trochu riskovat a usmívat se na všechny, bude svět vypadat úplně jinak.
 16. DEPRESE – nebudu ti lhát. Přijde pár období, kdy budeš úplně na dně, ale z největší beznaděje vzejde největší dar. I když si budeš myslet, že jsou všichni proti tobě a nikdo tě nemá rád, není to pravda. Rodiče, kamarádi i ostatní tě milují a vždycky budou:)
 17. ŘÍKEJ PRAVDU – jo, někdy musíš něco vynechat, ale snaž se o to, aby to bylo jen vyjímečně.
 18. DĚTSTVÍ – svoje dětství máš strávit na hřišti s ostatními dětmi. Stavět hrady z písku, běhat a skákat panáka. Ne, že budeš sedět u tabletu. (Zase na mojí obranu nebyla jsem závislák, ale mohla jsem to ještě trochu omezit)
 19. ZVÍŘATA – to, že za nimi budeš běhat, tahat je za ocas a pořád přenášek si jejich lásku prostě nezískáš. Popravdě budou další roky utíkat jen, co zaslechnou tvůj hlas…
 20. ŽIVOT JE ŽIVOT – poslední rada, tak co říct na závěr? Život je těžkej a jsem si jistá, že to nejtěžší mě ještě čeká, takže ti nemůžu poradit. Jenom ti chci říct, že všechno nakonec dobře dopadne a nemusíš se bát, protože jsem si jistá, že ani jedna z nás nenechá svůj život jen tak proplouvat mezi prsty. Takže neřeš kila navíc, buď zdravá a šťastná. Všechno bude v pohodě.
 21. POSLEDNÍ – ano, už opravdu poslední. Máš velké srdce a dokážeš milovat, proto se nestresuj, že si toho Pravého ještě nepotkala. Obě dobře víme, že tam venku někde je. A na ostatní chlapy nebuď tak naštvaná, co ty víš, třeba i mezi nimi se skrývá tvůj princ.

Tak jo, tato rada byla poslední. Já doufám, že se v tom někdo našel. Také doufám, že mi odpustíte těch pár sprostých slovíček:) Snad jste se trochu nasmáli, protože pro mě to vtipné rozhodně bylo. Jinak pište do komentářů, na čem jsme se shodli nebo mi rovnou napište svůj seznam pro své mladší já. 20 rad je až až…

Takže žijte a napište si svůj seznam, tak jako já.

Čtěte, piště, milujte a všude mě sledujte, protože blog se začíná rozrůstat.

S láskou Bee

8 Comments

 1. Číslo šest si poznamenám a budu si to připomínat, v tom se opravdu vidím.
  Z minulosti se ale můžeme leda poučit, co se stalo, stalo se, to nezměníme. Co takhle dopis pro budoucí já?

  1. Týjo, to je ale dobrý nápad. Teď mám pro vás na příští týden ale už naplánováno, ale jsem moc ráda. Určitě tento článek napíšu! Jsem ráda, že si si i něco z mého článku odnesla. Problémy se mají řešit hned:)

 2. Spoustě těchto situací jsem se vyhla, ať už proto, že jsem od dětství sportovala, a tam se malování moc neřešilo, nebo proto, že jsem starší, a za mé puberty facebook ještě neexistoval. Knížky vidím jako záchranu. Pokud puberťák bude číst, rozhodně toto období přečká lépe, než bez knížek.

  1. Z jedné me oblíbené knížky: “Nikdo by nezmoudřel, kdyby jednou nebyl mladej a blbej.” 🙂

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *